-
Скумрия „Ропотамо“
Днес бих искала да поразнообразя малко великденското меню с една много стара и вкусна рецепта, която аз помня още от детството си – Скумрия „Ропотамо“. За по-младите да обясня, че рецептата идва от консервата скумрия, която се продаваше едно време по магазините (може да я има още и сега), в която имаше доматен сос и кисели краставички. За боба не съм сигурна… Може би съм обременена от вкуса от детството, но имам чувството, че тогава всичко беше по-вкусно. Сигурно защото съм била дете… Затова се радвам, че Таня Кирязова ми напомни за тази рецепта и я сподели в сайта си mytasted.blogspot.com. Благодаря ти сърдечно, Таня! А ето и как я…